Home > Edwards > Edwards Security Alarm 432-N5

Enhance your security system with the Edwards Signaling 432-N5 Security Alarm. This compact single-stroke brass bell delivers a clear, distinct tone, ideal for commercial and OEM settings. Trust the reliability and quality of Edwards Signaling for your safety needs.
| Brand Name | Edwards Signaling |
|---|---|
| Manufacturer | UTC Fire & Security Company |
| Manufacturer Part Number | 432-N5 |
| Product Name | 432 Security Alarm |
| Product Series | 432 |
| Product Type | Security Alarm |
| Alarm Type | Audible |
| Application/Usage | Commercial |
| Sound Emission | 82 dB |
| Height | 2.5" |
| Weight | 4.16oz |
| Width | 1.3" |
| Input Voltage | 120V AC |
| Power Source | AC |
| Country of Origin | TW |